Wzory sznurów bead crochet

Postanowiłam, że wzory sznurów koralikowych, które sama rozrysowałam, zamieszczę na blogu, abyście i Wy mogli z nich skorzystać :)

11. Zielono mi. Jest to sznur koralikowo-szydełkowy tzw. "ukośnik" w paski, wykonany półsłupkami w kolorach traw i zbóż.10. Brązowy szyk. Jest to sznur koralikowo-szydełkowy tzw. "ukośnik", wykonany półsłupkami na 25k w rzędzie.
9. Małe różyczki. Jest to sznur koralikowo-szydełkowy tzw. "ukośnik", wykonany półsłupkami na 15k w rzędzie.8. Złota mięta. Jest to sznur koralikowo-szydełkowy tzw. "ukośnik", wykonany półsłupkami na 12k w rzędzie.
7. Gąsieniczka (caterpillar) dwustronna. Jest to zwykły sznur szydełkowy z zastosowaniem koralików TOHO round i magatama. Kolorem brązowym na schemacie oznaczyłam magatamę.

6. Jesienne LiścieJest to sznur koralikowo-szydełkowy tzw. "ukośnik, wykonany półsłupkami na 24k w rzędzie. Naszyjnik wykonany na podstawie wzoru znalezionego w internecie, którego autora nie znalazłam. Przerysowany na mniejszą ilość koralików, dlatego zdecydowałam się go zamieścić.

5. Cieniowanie. Bransoletka na 12k w rzędzie. Jest to zwykły sznur koralikowo-szydełkowy. Schemat wygląda w ten sposób, że na środku bransoletki znajduje się kolor dominujący, który rozjaśniany jest symetrycznie po obu stronach bransoletki.4. Pop Art. Bransoletka na 20k w rzędzie. Jest to sznur koralikowo-szydełkowy tzw. "ukośnik, wykonany półsłupkami. Sekwencja na całą bransoletkę o długości ok. 18cm.
3. Szydełkowa cellini. Jest to zwykły sznur szydełkowy. Skręt bransoletki powstaje poprzez zastosowanie 3 różnych rozmiarów koralików TOHO.
2. Czerwony wąż na 22k w rzędzie. Jest to sznur koralikowo-szydełkowy tzw. "ukośnik, wykonany półsłupkami. Prosty, ale bardzo efektowny wzór. Dobry do nauki, bo szybko można wychwycić ewentualne błędy :)1. Gąsieniczka (caterpillar) dwustronna na 14k w rzędzie. Jest to zwykły sznur szydełkowy z zastosowaniem koralików TOHO round i magatama. Kolorem czarnym na schemacie oznaczyłam magatamę.


 13 komentarzy:

 1. Śliczne prace. Chętnie skorzystam ze schematów, bo chyba dojrzałam ,aby zmierzyć się z koralikami. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że są przydatne. Powodzenia! :)

   Usuń
 2. Świetne pomysły, ja właśnie zmierzam się z moją pierwszą bransoletką tego typu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wonderful patterns! Thanks for sharing!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne wzory! Ale to piękno zdecydowanie podkreślają prace! Cudowne i idealnie wykonane :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne wzory i piękne wykonanie :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam pytanie odnośnie tej sądowniczej robionej na 14 koralików w rzędzie jaki jest rozmiar koralików round? I czy są robione zwykłym sznurem czy ukosnikiem ☺

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam pytanie odnośnie tej sądowniczej robionej na 14 koralików w rzędzie jaki jest rozmiar koralików round? I czy są robione zwykłym sznurem czy ukosnikiem ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bardzo rozumiem, ktora ma Pani na musli piszac "sadownicza" :)

   Usuń
 8. bom dia...não entendi como fazer o pap tutorial do bracelete..vc tem como me explicar?
  grata

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne wzory :)
  Szczególnie zainteresował mnie wzór nr 5, tj.Cieniowana.
  Ciekawa jestem jakiej długości jest ta bransoletka i z jakich koralików została wykonana.
  Będę wdzięczna za informacje.
  Pozdrawiam.
  Kornelia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. buenas noche soy venezolana y estoy interesada en aprender ese arte , es muy bonito, entiendo algunas cosas pero no se cual es el principio para realizar la pulsera

  OdpowiedzUsuń